Wolumetria

Wolumetryczne odmładzanie polega na przywróceniu utraconej objętości i korekcie zarysu twarzy. Zabieg modelowania konturów twarzy nie tylko pozwala na dyskretną zmianę proporcji twarzy, ale powoduje również efekt liftingujący. Wchłaniający się kwas hialuronowy zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry.

VOLUMA to preparat stworzony do przywracania objętości twarzy zwłaszcza w miejscach kości policzkowych i skroni oraz korekcji opadającego podbródka. Preparaty stosowane w volumetri są specjalnymi modyfikacjami kwasu hialuronowego. Wypełniacze te charakteryzują się znacznie większą gęstością i są trwalsze od typowych wypełniaczy.

Zastosowanie preparatu voluma:

  • modelowanie kości policzkowych,
  • wypełnienie zagłębień w okolicach skroni,
  • modelowanie podbródka,
  • poprawa owalu twarzy.

Przebieg zabiegu :

Preparat jest wstrzykiwany igłą głęboko ku tkance podskórnej. Podczas zabiegu odczuwalny jest efekt rozpierania. Można zastosować znieczulenie miejscowe. Po zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż celem dokładnego rozprowadzenia implantu. Efekty są natychmiastowe.

Po zabiegu:

Pierwsze efekty widoczne są od razu, na całkowity efekt trzeba poczekać 2 – 3 tygodnie. Po zabiegu należy wypijać duże ilości wody, stosować kremy nawilżające. Przez 3 tygodnie nie powinno się latać samolotem, nurkować, wykonywać zabiegów kosmetycznych, masaży, korzystać z sauny.

Przeciwwskazania:ciąża i laktacja,stany zapalne skóry, np. opryszczka, stany ropne skóry,choroby autoimmunologiczne,tendencje do powstawania bliznowców, powstanie ziarniniaków i zgrubień po wcześniejszych zabiegach,zażywanie niektórych leków (rozrzedzające krew, antybiotyki, leki przeciwnowotworowe),zawsze planowane zabiegi laserem lub innym źródłem światła wykonujemy przed planowanym wypełnieniem.

Ogromną zaletą zabiegu jest natychmiastowy efekt odmłodzenia twarzy. Efekt utrzymuje się ok. 24 miesiące