Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna to bezinwazyjna i bezbolesna metoda redukcji miejscowego nadmiaru tłuszczu i cellulitu przy użyciu ultradźwięków o niskiej częstotliwości. Obszary ciała, które mogą być poddane zabiegowi to brzuch, pośladki, łydki, uda, kostki, kolana, ręce, boki w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Połączenie 2 głowic : IR (InfraRed – podczerwonej)  i ultradźwiękowej powoduje ,że efekty kuracji są porównywalne do rezultatów osiągniętych chirurgicznie. Zabieg jest komfortowy, bezpieczny i długotrwały.

Fale ultradźwiękowe działają na błony komórkowe zwiększając ich przepuszczalność, przez ruch płynu śródtkankowego opływającego komórki,napierając na ich błony (MIKROMASAŻ). Łatwiejsze jest wydalanie kanałami limfatycznymi produktów przemiany materii, toksyn i cząsteczek tłuszczu .Powoduje to poprawę mikro-krążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.

Ze względu na to że tkanka tłuszczowa ulega silniejszemu przegrzaniu niż mięśniowa zabieg  ten doskonale modeluje i wyszczupla sylwetkę. Pod wpływem dostarczanej energii cieplnej następuje zjawisko termolipolizy polegające na selektywnej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez obkurczenie objętości komórek. Przyspieszeniu ulega również przemiana materii (przy podwyższeniu temp. o 1 °C wzrost o 3,6%) co korzystnie wpływa na odtoksycznienie organizmu i usprawnienie układu limfatycznego.

Przeciwwskazania:  ciąża, choroba nowotworowa, stymulator serca i metalowe implanty, ostry stan zapalny organizmu,niewydolność krążenia, grzybicze, bakteryjne, wirusowe zapalenia skóry, gruźlica, zapalenia żył, nowotwory i stany po ich operacji – za zgodą lekarza, nadciśnienie tętnicze, przerwana ciągłość naskórka, anemia, osteoporoza, stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba, ciężkie i przewlekłe stany choroby wątroby i nerek- tylko po konsultacji z lekarzem, w trakcie dobierania leków, miesiączka i migrena.

częstotliwość :

Częstotliwość zabiegu: 1 raz w tygodniu
ilość zabiegów   : 6-10 w zależności od kondycji skóry,oraz potrzeb klienta
zabieg przypominamy  1 raz w miesiącu

 

  • Zabieg dermomasażu po zabiegach liposukcji jest nieodłącznym elementem tego zabiegu. Dermomasaż usprawnia krążenie limfy, dzięki czemu zwiększa efekty wyszczuplania. Dodatkowo ma doskonały wpływ na redukcję cellulitu.

Opis zabiegu :

Zabieg odbywa się w trzech-po sobie następujących etapach :

( 1 )  w pierwszej fazie następuje rozgrzanie tkanki przy pomocy głowicy rozgrzewającej IR (promieniowanie podczerwone) ogrzanie powoduje upłynnienie tkanki tłuszczowej oraz przygotowuje skórę do głębszego wnikania ultradźwięków.

( 2 ) W drugim etapie działamy na skórę ultradźwiękami w celu rozbicia komórki tłuszczowej, uwolnione w ten sposób tłuszcze są transportowane do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii

( 3 ) 3 etap to połączenie masażu podciśnieniowego z mechanicznym, w wyniku którego następuje silne pobudzenie krążenia krwi, oraz co ważne przepchnięcie limfy.