Liposukcja kawitacyjna bez skalpela – Wrocław Krzyki

Liposukcja kawitacyjna to bezinwazyjna i bezbolesna metoda redukcji miejscowego nadmiaru tłuszczu i cellulitu przy użyciu ultradźwięków o niskiej częstotliwości. Zabieg dostępny jest we Wrocławiu. Obszary ciała, które mogą być poddane zabiegowi jakim jest liposukcja kawitacyjna bez skalpela to brzuch, pośladki, łydki, uda, kostki, kolana, ręce, boki w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Liposukcja bez skalpela działa na postawie następującego mechanizmu, gdzie to połączenie 2 głowic: IR (InfraRed – podczerwonej) i ultradźwiękowej powoduje ,że efekty kuracji są porównywalne do rezultatów osiągniętych chirurgicznie. Zabieg jest komfortowy, bezpieczny i długotrwały.

Fale ultradźwiękowe działają na błony komórkowe zwiększając ich przepuszczalność, przez ruch płynu śródtkankowego opływającego komórki,napierając na ich błony (MIKROMASAŻ). Łatwiejsze jest wydalanie kanałami limfatycznymi produktów przemiany materii, toksyn i cząsteczek tłuszczu .Powoduje to poprawę mikro-krążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.

Ze względu na to że tkanka tłuszczowa ulega silniejszemu przegrzaniu niż mięśniowa zabieg ten doskonale modeluje i wyszczupla sylwetkę to wszystko oferuje nam Wrocław za sprawą działalności naszej kliniki. Pod wpływem dostarczanej energii cieplnej następuje zjawisko termolipolizy polegające na selektywnej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez obkurczenie objętości komórek. Przyspieszeniu ulega również przemiana materii (przy podwyższeniu temp. o 1 °C wzrost o 3,6 procent) co korzystnie wpływa na odtoksycznienie organizmu i usprawnienie układu limfatycznego.

Przeciwwskazania:  ciąża, choroba nowotworowa, stymulator serca i metalowe implanty, ostry stan zapalny organizmu,niewydolność krążenia, grzybicze, bakteryjne, wirusowe zapalenia skóry, gruźlica, zapalenia żył, nowotwory i stany po ich operacji – za zgodą lekarza, nadciśnienie tętnicze, przerwana ciągłość naskórka, anemia, osteoporoza, stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba, ciężkie i przewlekłe stany choroby wątroby i nerek- tylko po konsultacji z lekarzem, w trakcie dobierania leków, miesiączka i migrena.

częstotliwość :

Częstotliwość zabiegu: 1 raz w tygodniu
ilość zabiegów   : 6-10 w zależności od kondycji skóry,oraz potrzeb klienta
zabieg przypominamy  1 raz w miesiącu

 

  • Zabieg dermomasażu po zabiegach liposukcji jest nieodłącznym elementem tego zabiegu. Dermomasaż usprawnia krążenie limfy, dzięki czemu zwiększa efekty wyszczuplania. Dodatkowo ma doskonały wpływ na redukcję cellulitu.

Opis zabiegu :

Zabieg odbywa się w trzech-po sobie następujących etapach :

( 1 )  w pierwszej fazie następuje rozgrzanie tkanki przy pomocy głowicy rozgrzewającej IR (promieniowanie podczerwone) ogrzanie powoduje upłynnienie tkanki tłuszczowej oraz przygotowuje skórę do głębszego wnikania ultradźwięków.

( 2 ) W drugim etapie działamy na skórę ultradźwiękami w celu rozbicia komórki tłuszczowej, uwolnione w ten sposób tłuszcze są transportowane do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii

( 3 ) 3 etap to połączenie masażu podciśnieniowego z mechanicznym, w wyniku którego następuje silne pobudzenie krążenia krwi, oraz co ważne przepchnięcie limfy.