Mikrodermabrazja Korundowa – Wrocław

Zabieg polegający na bezinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia ,które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu i jednocześnie zasysa martwy naskórek.

Mikrodermabrazja korundowa charakteryzuje się duzo silniejszym efektem złuszczania naskórka .Można ją wykonać na wszystkich rodzajach skóry (oprócz naczyniowej), czasem skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po paru godzinach. Jest szczególnie zalecana osobom ,które mają rozszerzone pory na skórze, blizny potrądzikowe.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, mikrodermabrazja regeneruje i uelastycznia skórę, usuwa martwy naskórek, spłyca blizny, rozjaśnia przebarwienia, przyśpiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry.

Mikrodermabrazja korundowa w porównaniu do diamentowej charakteryzuje się szybszymi efektami w krótszym czasie.

Przeciwwskazania:

nowotwory; infekcje wirusowe; łuszczyca i bliznowce; zakażenia bakteryjne oraz grzybicze skóry; naczyniaki jamiste; stany zapalne skóry; trądzik różowaty; płytko unaczyniona skóra; zmiany ropne, uczulenie na tlenek glinu.

Częstotliwość wykonywanych zabiegów uzależniona jest od potrzeb skóry: raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu, zaleca się 3-5 zabiegów. Zabieg ten można również wykonać jednorazowo w celu odświeżenia skóry i wyrównania kolorytu cery.

PO ZABIEGU:

  • chronić skórę przed promieniowaniem UV – zarówno emitowanym przez słońce jak i solarium;
  • zakaz opalania skóry 2-3 tygodnie po zabiegu;
  • używanie kremu z wysokim filtrem.

W skład każdego zabiegu wchodzi dokładny demakijaż twarzy, szyi i dekoltu, mikrodermabrazja przy użyciu głowicy korundowej, na zakończenie krem witalizujący. Zabieg wzbogacany może być o maskę kremową, algową, kawiorową, nanomaskę lub maskę kolagenową.