Masaże lecznicze Wrocław

TERAPIA MANULANA W MODELU HOLISTYCZNYM (diagnostyka + terapia)

Holistyczny model podejścia do terapii manualnej opiera się na traktowaniu ciała człowieka oraz jego umysłu i ducha jako całości. W praktyce oznacza to, że terapia manualna zajmuje się całością problemów ludzkiego ciała, bez dzielenia go na części, które bolą. Rolą specjalisty od terapii manualnej jest więc rozwiązywanie odwracalnych zaburzeń czynności ruchu, ale też doprowadzenie do stanu równowagi wszystkich składowych organizmu pacjenta. Zgodnie z podejściem holistycznym to właśnie w nieprawidłowościach narządów ruchu objawiają się wszelkie problemy dotyczące sfery fizycznej, ale też społecznej oraz psychicznej człowieka. Terapia manualna w modelu holistycznym umożliwia więc łagodzenie i leczenie wielu zaburzeń dotykających współcześnie pacjentów, jak ból kręgosłupa, kończyn, stawów, bóle głowy, jamy brzusznej, omdlenia, mrowienia czy też uczucie zmęczenia i zestresowania. Terapia manualna holistyczna mobilizuje bowiem ciało pacjenta do naturalnego procesu zdrowienia, a objawy chorobowe traktuje jako wskazówki od samego organizmu, które powinny być impulsem do zmiany trybu życia, wzorców zachowań i ruchu.


MASAŻ LECZNICZY KLASYCZNY

Wielogodzinne siedzenie przy biurku, chodzenie na wysokich obcasach – istnieje wiele przyczyn, które mogą powodować ból i napięcia mięśni. Masaż leczniczy jest doskonałym sposobem na zadbanie o własne ciało. Wrocław Krzyki to miejsce, w którym znajduje się Pracownia Piękna – najlepszy gabinet kosmetyczny i salon urody. Już teraz warto zatroszczyć się tutaj o swoje zdrowie. Masaż leczniczy stanowi nierozłączną część odnowy biologicznej ciała. Można się mu poddać zarówno w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych, jak i profilaktycznie. Redukuje napięcia mięśni i więzadeł, a dodatkowo skóra staje się bardziej miękka i elastyczna. Poprawie ulega przemiana materii, a wszystko za sprawą zintensyfikowanego przepływu krwi w tkankach poddanych masażowi. Naszym celem jest zwalczenie przyczyn dolegliwości, nie tylko samych objawów. Usunięcie napięć i zmęczenia mięśni w znaczny sposób poprawia komfort życia. Już nigdy więcej nie trzeba będzie godzić się na ból, jeżeli istnieje perfekcyjna metoda na jego pokonanie.

Masaż klasyczny obejmuje kończyny dolne oraz plecy (przy 60 min zabiegu istnieje możliwość masażu stóp i kończyn górnych).


MASAŻ LECZNICZY – TENSEGRACYJNY

Coraz więcej czasu i środków poświęcamy na różnego rodzaju zabiegi, które mają nam pomóc w odzyskaniu lub zachowaniu zdrowia. Jednym z bardzo często stosowanych rozwiązań są wszelkiego rodzaju masaże lecznicze. Dobierając masaż do naszych indywidualnych potrzeb, możemy skorzystać z całej gamy różnorodnych rozwiązań. Na poszczególne przypadłości stosuje się różne metody leczenia i techniki masażu. Możemy wybrać terapię manualną, która zawiera w sobie terapię i diagnozę, masaż pleców czy na przykład, bardzo ceniony masaż leczniczy tensegracyjny.
Masaż ten, jak sama nazwa wskazuje oparty jest na zasadach tensegracji, która polega na normalizowaniu napięć w układzie mięśniowo-powięziowo-więzadłowym. Trzeba pamiętać, że nasz organizm jest postrzegany całościowo. W tym przypadku mamy do czynienia z masowaniem tkanek o podwyższonym napięciu, zamiast wyłącznie miejsca, które jest źródłem bólu. Wynika to z bardzo ważnego założenia, które mówi o leczeniu przyczyn, a nie tylko objawów. Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli nie wyeliminujemy przyczyn; to objawy- nawet te zaleczone, po prostu powrócą. Warto nadmienić, że masaż leczniczy poprzedzony jest stosownym wywiadem i badaniem, w trosce o najwyższe standardy bezpieczeństwa pacjenta.
Wrocław to miasto, które od lat przyciąga turystów. Jest to również miejsce, gdzie swoją siedzibę ma Pracownia Piękna oferująca najlepszy masaż. A może by tak połączyć aspekt turystyczny z troską o własne zdrowie?


MASAŻ PLECÓW

Przedmiotem zainteresowań w tym przypadku jest masaż całych pleców, barków a także wyższych partii kończyn dolnych. Prowadzi do skutecznego rozluźnienia napiętych więzadeł i mięśni. A co bardzo istotne – przynosi wielką ulgę dla zmęczonych ciążą pleców.


DRENAŻ LIMFATYCZNY CIAŁA

Ten znany rodzaj masażu służy przede wszystkim poprawie przepływu chłonki – dotyczy to układu limfatycznego. Niesie ze sobą wiele pozytywnych efektów. Takich jak likwidacja obrzęków zastoinowych, onkotycznych czy zapalnych. Dodatkowo wspomaga transport soli mineralnych i wody.


MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY

Masaż mający na celu zredukowanie obrzęków kończyn dolnych, usprawnia krążenie krwi oraz wspomaga prawidłowe działanie najważniejszych układów. Odpręża zmęczone mięśnie, przeciwdziała powstawaniu żylaków, zmniejsza ilość rozstępów oraz redukuje ból pleców. Twoje dziecko chciałoby, aby Mama była odprężona, Ono to czuje!


MASAŻ DLA KOBIET PO PORODZIE

Masaż specjalnie przygotowany dla kobiet po porodzie w celu zminimalizowania rozstępów. W trakcie zabiegu uwaga skupiona jest głównie na brzuchu, pośladkach i udach. Czas odgrywa ważną rolę, czym szybciej zapiszesz się na masaż, tym łatwiej zregenerujemy napiętą skórę.