Relaksujący masaż sportowy – Wrocław Krzyki

port to nie tylko intensywne treningi czy zawody, ale także kompleksowe zadbanie o stan ciała, obejmujące odpowiednie żywienie oraz masaż sportowy. Wszystkim intensywnie trenującym osobom gabinet kosmetyczny Pracownia Piękna mieszczący się w dzielnicy Wrocław Krzyki, oferuje profesjonalny masaż sportowy pozwalający przygotować się do wysiłku, a także usunąć wyczerpanie organizmu pojawiające się na przykład po maratonach czy zawodach. Chroni on przed zakwasami i napięciami mięśni, pozwala na szybszą regenerację i lepiej przygotowuje do zawodów.

Masaż sportowy charakteryzuje się silnymi, energicznymi ruchami, które wykonuje masażysta. Pozwala to na rozgrzanie ciała i usunięcie uczucia przemęczenia, które pojawia się po szczególnie intensywnych treningach czy wyczerpujących zawodach. Jest doskonałym uzupełnieniem diety, a także regularnego wysiłku fizycznego. Stosowany regularnie, skutecznie zapobiega kontuzjom, a także pozwala na szybszą regenerację i powrót do stałego planu treningowego. Wśród masaży sportowych wykonywanych w gabinecie kosmetycznym Pracownia Piękna we Wrocławiu znajdują się zabiegi podtrzymujące, polecane dla osób znajdujących się w przejściowym okresie cyklu treningowego, treningowe, wspomagające organizm w okresie przygotowawczym do sezonu, przedwysiłkowe – zalecane zwłaszcza przed intensywnymi treningami lub zawodami, które są uzupełnieniem rozgrzewki, a także restytucyjno-odnawiające, stosowane po dużym obciążeniu treningowym i pozwalające na szybszy powrót do dobrej formy.

Przeciwwskazania: ostre i podostre stany zapalne stawów i ścięgien, pourazowe wylewy krwawe,
zapalenia żył, rany otwarte skóry.


Masaż sportowy – podtrzymujący

Stosowany w okresie przejściowym cyklu treningowego. Obejmuje pielęgnację mięśni,stawów, skóry, układu naczyniowego i systemu nerwowego. Jest czynnym środkiem służącym podtrzymaniu fizycznego i psychicznego sportowców. Masaż podtrzymujący stosowany jest z użyciem środków ułatwiających masaż.


Masaż sportowy – treningowy

Stosowany w okresie przygotowawczym do sezonu. Celem jest wzrost psychofizycznych możliwości organizmu,doskonalenie działalności mechanizmów regulujących działanie centralnego układu nerwowego.


Masaż sportowy – przed-wysiłkowy

Stosowany przed treningiem lub zawodami.Celem jest podwyższenie zdolności organizmu do wysiłku fizycznego. Stanowi doskonałe uzupełnienie rozgrzewki.


Masaż restytucyjno-odnawiający

Masaż ten ma charakter zabiegu częściowego i dotyczy najbardziej obciążonych w czasie treningu mięśni. Masaż po-wysiłkowy przyśpiesza odnowę po dużych obciążeniach treningowych.