Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występująco w organizmie człowieka. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody.Wraz z wiekiem dochodzi do utraty cząsteczek kwasu hialuronowego w naszym organizmie, w wyniku czego pojawiają się zmarszczki a skóra staje się wiotka i sucha.

Do wypełnienia zmarszczek używa się kwasu hialuronowego zbliżonego do naturalnego, który całkowicie ingeruje się ze skórą, zapewniając naturalny przepływ tlenu, substancji odżywczych i hormonów. Ma postać krystalicznego, bardzo plastycznego żelu.

Wskazaniem do zastosowania mogą być:

  • bruzdy nosowo-wargowe
  • zmarszczki palacza – zmarszczki promieniste dookoła ust
  • bruzdy powiekowo-policzkowe, oraz nosowo-jarzmowe

Jego szerokie zastosowanie ma miejsce również przy :

  • powiększaniu i modelowaniu ust
  • modelowaniu policzków
  • podnoszeniu kącików ust
  • modelowanie zapadniętych okolic oczodołów

Przebieg zabiegu:
zabieg polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu przy pomocy bardzo cienkiej igły. Rezultat jest natychmiastowy, a skóra wygląda zdrowo i naturalnie.

Po zabiegu:

bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie (miejsce wkłucia). Efekty widoczne są od razu, a pełny efekt widoczny jest po 2-3 tygodniach.

Po zabiegu należy wypijać ok 2 l dziennie wody,należy wstrzymać się od podróży lotniczych, nurkowania, korzystania z sauny oraz zabiegów kosmetycznych.

Przeciwwskazania: stany zapalne skóry np. opryszczka,stany ropne,powstawanie ziarniaków i zgrubnień po wcześniejszych zabiegach,tendencje do powstawania bliznowców,stosowanie leków antykoagulacyjnych (np.aspiryna), choroby autoimmunologiczne,ciąża i okres karmienia piersią ,miejscowe infekcje skórne.

Do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu.