Gabinet Kosmetyczny Pracownia Piękna- Wrocław

Salon Kosmetyczny
Pracownia Piękna
ul. Inżynierska 49 lokal 14, IIp.
53-228 Wrocław

tel: 666-257-207
mail: info@pracownia-piekna.pl

 

   

Toksyna Botulinowa - BOTOX

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną wytwarzaną przez laseczki Clostridium botulinum.W medycynie stosowana jest od ponad 20 lat, w dermatologii estetycznej od ponad 10. Preparaty toksyny botulinowej są produkowane laboratorynie z wyizolowanych szczepów bakterii

W medycynie estetycznej wykorzystuje się tylko typ A (BTX-A) toksyny - działanie jej polega na odwracalnym porażeniu wiotkim mięśni, do których zostaje wstrzyknięta. W wyniku jej działania uzyskujemy efekt wyraźnego wygładzenia skóry.

Wygładzanie zmarszczek polega na ostrzykiwaniu toksyną botulinową w celu ich likwidacji, a także, w zależności od oczekiwań :uniesienie powiek, uniesienia brwi, czoła, kącików ust (lifting).

Botox może być stosowany w miejscach, w których za powstawanie zmarszczek odpowiada nadmierna aktywność mięśni. Te miejsca to:

 • zmarszczka pionowa i pozioma czoła,

 • zmarszczki zlokalizowane wokół oczu tzw. kurze łapki,

 • zmarszczki powieki dolnej,

 • zmarszczki grzbietu nosa,

 • zmarszczki promieniste dookoła ust nazywane zmarszczkami palacza,

Efekty estetyczne - widoczne są szybko, bo po około 7 dniach od kuracji. Pełny efekt uzyskuje się po 2 tygodniach i utrzymuje się od 4-6 miesięcy. Przy kolejnych kuracjach,efekt utrzymuje się dłużej. Skóra po takim zabiegu wygląda młodziej i promiennej. Działanie botoxu jest odwracalne.

Właściwa kwalifikacja pacjenta do zabiegu zapewnia jego bezpieczeństwo, które we wszystkich specjalnościach medycznych jest wartością priorytetową.

Przebieg zabiegu :

 • Zabieg polega na iniekcji Botoxu bardzo cienką igła w okolice twarzy gdzie występują zmarszczki. Lekarz precyzyjnie określa miejsca gdzie należy podać lek, aby osiągnąć optymalne efekty.

 • Zabieg jest odczuwalny,krótki, nie wymaga rekonwalescencji. Po około 2 tygodniach wskazana jest wizyta kontrolna, aby ocenić efekt, ewentualnie dostrzyknąć preparat.

Po zabiegu:

 • przez 4 godziny po zabiegu należy unikać: masowania i pocierania miejsc kłucia, znacznego schylania głowy, kładzenia się, skakania.

 • Do 48 godzin po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Powinno się unikać różnicy ciśnień (lot samolotem, nurkowanie)

 • Objawy uboczne występujące w wyniku zastosowania toksyny botulinowej są znikome i w przypadku prawidłowego użycia bardzo rzadkie. Zawsze są one przejściowe.

 • Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do pracy i codziennej aktywności.

Przeciwwskazania: Ciąża i okres karmienia piersią ,miejscowe infekcje skórne ,zaburzenia krzepnięcia krwi,stosowanie niektórych leków ,stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,nadwrażliwość na składniki preparatu

Do zabiegu kwalifikuje przeprowadzający go lekarz po dokładnym wywiadzie i badaniu. Zabiegowi mogą być poddane wyłącznie osoby pełnoletnie.

 

© Salon kosmetyczny Pracownia Piękna 2010-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie : hajime studio