depilacja laserowa

Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE

Pracujemy na laserze diodowym Light Sheer TM Diode Laser System amerykańskiej firmy Coherent / Lumenis, który jest obecnie najbardziej skutecznym tego typu urządzeniem do trwałego usuwania owłosienia . Dzięki wysokiej klasy laserowi diodowemu jakim jest Light Sheer , jesteśmy w stanie zapewnić Państwu bezpieczną i efektywną formę usuwania owłosienia.

GWARANCJĄ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYKONYWANYCH ZABIEGÓW JEST WYSZKOLONY I DOŚWIADCZONY PERSONEL.

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, może być wykonywana praktycznie w każdej okolicy ciała. Ale najważniejsze jest to, że daje oczekiwane i zadowalające efekty. Jedynym warunkiem powodzenia fotoepilacji jest obecność ciemnego owłosienia. Im ciemniejszy włos, tym większa jest skuteczność zabiegu. Włosów siwych ze względu na brak barwnika – melaniny nie można usunąć tą metodą. Wiązka lasera oddziałuje na melaninę włosa w fazie wzrostu niszcząc jego macierz. W zależności od okolicy ciała, koloru i grubości włosów oraz indywidualnych predyspozycji organizmu konieczne jest wykonanie określonej ilości zabiegów. Średnio należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w odstępach 4-12 tygodni. Urządzenie wyposażone jest w specjalny system chłodzenia z końcówką ChillTip, co sprawia, że depilacja jest bardziej komfortowa. Nasze doświadczenie pozwala zmniejszyć do minimum odczucie bólu przez Klienta. Dla osób bardziej wrażliwych na ból przy depilacji laserem stosujemy miejscowe znieczulenie.

PRZED ZABIEGIEM

Włosy przed zabiegiem powinny być zgolone. Nie ma potrzeby stosowania 2-3mm odrostu, ponieważ obszar skóry poddawanej zabiegowi jest w całości i dokładnie naświetlany. Nie należy obawiać się, że osoba wykonująca zabieg nie zauważy krótko przyciętych włosków. Przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów, w przypadku twarzy przynajmniej 4 tygodnie, na pozostałych obszarach przez 6-8 tygodni. Zastosowanie się do tych zaleceń, jest szczególnie ważne, ponieważ laser nie uszkodzi włosa , który został wyrwany.

Przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie ogolona, umyta, niczym nieposmarowana. Reakcją naturalną jest rumień, obrzęk okołomieszkowy.

PIERWSZA WIZYTA, PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg depilacji laserowej polega na naświetleniu każdego włosa wiązką promieniowania emitowanego przez laser. Ciągły kontakt pacjenta z terapeutą pozwala na indywidualne dostosowanie siły bodźca laserowego. Optymalne, zarówno w sensie zastosowania najbardziej efektywnej energii wiązki laserowej jak i w celu eliminacji przykrych odczuć pacjenta. Uderzenie wiązki laserowej pacjent odczuwa jako ukłucie. Jego intensywność jest uzależniona od wielkości zastosowanej energii oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta. W przypadku depilacji okolic bardzo wrażliwych, np. pachwin, istnieje możliwość zastosowania miejscowych środków znieczulających.

Podczas zabiegu głowicą ET, skóra pacjenta chłodzona jest specjalną szafirową końcówką, która zapobiega termicznemu przegrzaniu okolicy poddawanej zabiegowi. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Objawy te najczęściej ustępują po kilkunastu minutach, do kilku godzin po zabiegu.

PO ZABIEGU
Po zabiegu przez co najmniej dwa tygodnie nie należy się opalać, nakładać krem ochronny na obszar, który był naświetlany (SPF 30-50),przez kilka dni po zabiegu nie drażnić naświetlonego obszaru chemicznie ani mechanicznie, unikać bezpośredniego i pośredniego nagrzewania naświetlonego obszaru (sauna, gorące kąpiele), pomiędzy zabiegami włosy można golić lub obcinać, ale nie można ich wyrywać ani woskować. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, może pojawić się rumień okołomieszkowy. Te odczyny znikają po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą utrzymać się do kilku tygodni. Personel poinformuje o odpowiednim rodzaju maści przyspieszającej gojenie skóry.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • witamina A oraz jej pochodne, sterydy
 • ciąża, epilepsja,
 • leki psychotropowe, antydepresyjne, leki światłouczulające,
 • antybiotyki z grupy tetracyklin,
 • świeża opalenizna (samoopalacz, solarium),
 • zażywanie Roaccutanu w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
 • reticularis ( marmurkowa skóra),
 • zioła (dziurawiec, nagietek),
 • nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji,
 • nietypowe brodawki lub nowotwory,
 • choroby skóry (tzn. łuszczyca, egzema, infekcje),
 • wykonany ostatnio peeling chemiczny lub mechaniczny w obszarze zabiegu (w ciągu ostatniego tygodnia),
 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
 • choroby mające wpływ na strukturę skóry,
 • cukrzyca insulinozależna,
 • wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (penseta, wosk, depilatory mechaniczne).