Gabinet Kosmetyczny Pracownia Piękna- Wrocław

Salon Kosmetyczny
Pracownia Piękna
ul. Inżynierska 49 lokal 14, IIp.
53-228 Wrocław

tel: 666-257-207
mail: info@pracownia-piekna.pl

 

   

Oczyszczanie Manualne

Oczyszczanie manualne – podstawa pielęgnacji

Skóra twarzy, podobnie jak skóra całego ciała, wymaga higieny, ponieważ jest cały czas narażona na kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Pod koniec dnia naskórek gromadzi na sobie tyle zanieczyszczeń, że jego ochronny film hydrolipidowy jest zanadto obciążony i źle spełnia swoją funkcję.

Prawidłowa pielęgnacja skóry powinna rozpocząć się od demakijażu i gruntownym oczyszczaniem skóry. Tak przygotowana skóra, doskonale przyswaja dobroczynne właściwości kosmetyków.

Oczyszczanie manualne to zabieg polegający na usunięciu zaskórników i prosaków zalegających pod powierzchnią skóry. Zabieg poprzedzający jest demakijażem. Oczyszczanie zalecane jest dla wszystkich , niezależnie od rodzaju cery.

Zabieg w znacznym stopniu redukuje istniejące już stany zapalne cery trądzikowej. Działa bakteriobójczo, skóra po zabiegu odzyskuje świeżość, czystość i delikatność. Oczyszczanie dla skóry wrażliwej to również poprawa ogólnej kondycji skóry, wyrównanie jej struktury i kolorytu oraz złagodzenie podrażnienia i zaczerwienień. Główne jego zadanie to zwalczanie podstawowych problemów skóry: redukcja podrażnienia i wyprysków oraz ograniczenie rozwoju bakterii.

 

© Salon kosmetyczny Pracownia Piękna 2010-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie : hajime studio