Eksfoliacja Kwasami – Wrocław

MCCM Meso Mandelic 45 % – kwas migdałowy

Eksfoliacja to zabieg złuszczania i usuwania suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka. Dzięki usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka następuje głębokie oczyszczenie i odblokowanie porów skóry. Jest to bezbolesna,bezpieczna metoda, której efekty widoczne są natychmiast!

Zabieg złuszczania naskórka kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Jego olbrzymią zaletą jest fakt, iż można go wykonywać przez cały rok.

Wskazania do zabiegu:  skóra tłusta, gruba o rozszerzonych porach,  blizny, przebarwienia, zmarszczki, fotostarzenie 

Efekty osiągane poprzez peeling migdałowy:

  • poprawa wyglądu płytkich zmarszczek
  • rozjaśnienie przebarwień
  • wyraźna poprawa stanu skóry z aktywnym trądzikiem, zaskórniakami
  • redukcja efektu fotostarzenia
  • poprawa struktury skóry

Przeciwskazania:

alergie,ciąża,karmienie piersią,występowanie opryszczki

Czas zabiegu:  ok. 50 minut
Częstotliwość: 1 raz w tygodniu
Zalecana seria zabiegów: ok.6-10

MCCM Meso Glycolic – 30 % – kwas glikolowy AHA

Kwas glikolowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) i występuje naturalnie w trzcinie cukrowej.Spośród wszystkich kwasów AHA jest też najbardziej aktywny, posiada bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę.
W zdrowym naskórku codziennie tracimy jedną do dwóch warstw korneocytów(martwe komórki tworzące warstwę rogową naskórka) spośród 15 znajdujących się w warstwie rogowej. Kwas glikolowy powoduje przyspieszone złuszczanie w mechanizmie zbliżonym do fizjologii naskórka.Pobudza również fibroblasty w obrębie skóry, co skutkuje zwiększeniem ilości prawidłowo zbudowanego kolagenu. Wbudowywanie się kwasu w struktury lipidowe bariery naskórkowej powoduje zatrzymanie się wody w warstwie rogowej, i tym samym wzrostem stopnia jej nawilżenia. Stosowanie przez dłuższy czas (jednak nie dłużej niż 6 miesięcy w czasie ciągłym) preparatów z kwasem glikolowym, oddziaływuje bardzo korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego, jak to ma miejsce w przypadku stosowania retinoidów. Mechanizm odbudowy skóry jest związany ze stymulacją fibroblastów do produkcji kolagenu i mukopolisacharydów.

Efekty stosowania kwasu glikolowego: – zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji – skóra uzyskuje gładkość i ładny koloryt;
  • wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;
  • zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry;
  • wzmocnienie struktury kolagenowej skóry właściwej;
  • wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
  • wzmocnienie przenikania innych składników preparatu kosmetycznego;
  • regeneracja skóry z foto-uszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi;
  • pielęgnacja i aktywizacja cebulek włosowych;
  • oczyszczanie zapychanych mieszków włosowych;
  • likwidacja bakterii  odpowiedzialnych za tworzenie się pryszczy i krostek

MCCM Meso Lactic 45 % – kwas mlekowy

Dermatologiczny peeling powierzchowny. Zawiera kwas mlekowy, stabilizowany dimetyloaminoetanolem (DMAE). Kwas mlekowy jest składnikiem otrzymywanym naturalnie w procesie fermentacji mleka. Posiada właściwości złuszczające. Nawilża, pomaga utrzymać fizjologiczne pH skóry i przyciąga cząsteczki wody już obecne w skórze w kierunku powierzchni. Poprawia owal twarzy, wygładza drobne zmarszczki. Doskonały jako zabieg antystarzeniowy, stosowany w takich problemach jak: fotostarzenie, zmarszczki, utrata jędrności skóry, polecany również dla skór z nierównomiernym kolorytem. Działa antyoksydacyjnie.
  • Poprawia kondycję skóry redukując zmarszczki
  • dodaje skórze blasku poprzez stymulację mikrokrążenia
  • wpływa na produkcję kolagenu skóry,
  • zmniejsza przerośniętą warstwę rogową naskórka,
  • poprawia owal twarzy
  • rozjaśnia przebarwienia
  • wygładza drobne zmarszczki powstałe w wyniku fotostarzenia

Zabieg składa się z przygotowania skóry,nałożenia peelingu na odpowiednio dobrany czas, nałożenia ampułki oraz na zakończenie maski i odpowiednio dobranego kremu.

Efekt poprawy stanu skóry widoczny jest po pierwszym zabiegu.Polecana seria w ilości 4-6 zabiegów z odstępem co ok dwa tygodnie,doskonały w połączeniu z mikrodermabrazją.

Przeciwwskazania:

ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato),alergie skórne,aktywna opryszczka,skłonność do powstawania bliznowców,ciąża, karmienie piersią,liczne znamiona melanocytowe,skóra podrażniona, uszkodzona,ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) – wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane) – wymagana co najmniej półroczna przerwa.

Po zabiegu

zakaz opalania przez 4 tygodnie,
stosowanie kremów z filtrem o faktorze co najmniej 30,
zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni,
makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),
bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,
skazane intensywne nawilżanie skóry

TCA i Kwas Salicylowy

Peeling średniogłęboki o właściwościach przeciwbakteryjnych, antyseptycznych, ujędrniających i odwracające proces starzenia się. Jest to silny eksfoliator . Po zabiegu obowiązkowa fotoprotekcja.


Korzyści:
Mieszanka kwasów jest idealnym wyborem dla skóry wrażliwej na AHA. Doskonale złuszcza i regeneruje skórę.

Składniki aktywne:
TCA 10%
– samo neutralizujący się kwas, rozpuszcza warstwę rogową naskórka działając złuszczająco. Pozyskiwany z octu

Kwas salicylowy 20% – właściwości  uzdrawiające, złuszczające i keratoityczne